KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424406
nr 1442 4406
Arvid Nilsson
(1914-1981), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, ej signerad, kvinna. Olja på duk, 55x45cm, yttermått inklusive ram: 65x56cm
Arvid Nilsson, svensk målare född i Torhamn 1914, död i Stockholm 1981.
måndag 17 januari 2022
kl 19:27:52
Arvid Nilsson
Läs mer om Arvid Nilsson